Proč vůbec používat CRM, co mi to přinese?

Velká část lidí má problém zorganizovat si vlastní čas. Když jim to nejde, říkají, že ho nemají. Ve skutečnosti tím ale říkají, že si ho neumí zorganizovat. EviKon je aplikace, která vám pomůže nejen s časem, ale také s množstvím informací, které musíme třídit nebo uchovávat. Abyste čas „měli“.

Následující tipy považujeme za přínosné zejména pro firmy, resp. pracovní týmy. Když se jimi všichni členové začnou řídit, brzy se vám informace začnou v EviKonu zhodnocovat.

Které informace jsou důležité?

Spoustu informací si nepamatujeme a spoustu si ani pamatovat nechceme. Vypouštíme je. Jenže ony mohou být důležité. Jejich důležitost můžete poznat jen v čase. EviKon vám právě v tom pomůže – uložte si do něj všechny informace, které by pro vás mohly být jednou přínosem. Zaznamenejte si nejen fakta jako adresy nebo telefonní čísla, ale také kusé kontextové informace, třeba jakou službu daný subjekt dodává, jestli patří do nějaké asociace nebo jaký charakter má váš vztah k němu.

Proč využívat CRM
Pár důvodů, proč využívat CRM

Jde o lidi

Ke každé společnosti si přidejte konkrétní lidi a k nim si napište kontaktní údaje nebo osobní poznámky. Přidejte oslovení v pátém pádě a třeba také funkci, kterou v dané firmě či organizaci zastává – podle nich pak můžete e-mailem oslovit všechny lidi se stejnou funkcí.

Zapisujte si, co proběhlo

Postupně – jak čas běží – zaznamenávejte všechny důležité úkony a činnosti, které jste vzájemně realizovali (vždy s konkrétním člověkem). Například obsah důležité schůzky, nebo klíčového telefonátu, realizaci objednávky, odeslání či přijetí finanční částky, podpis smlouvy apod. Tím vzniká historie komunikace. Můžete si ji nastavit podle procesu, který používáte, třeba

poptávka – nabídka – telefonát – schůzka – podpis smlouvy – plnění zakázky – schůzka – předání

Snadno si vždy zobrazíte aktivity daného typu, třeba jen schůzky proběhlé minulý týden. Zjistíte, kdo z vašich kolegů se věnoval kterým projektům nebo naopak – co vše se dělo ve vztahu k jednomu partnerovi.

Sdílejte vše s kolegy

Tohle jsou informace, které pro vás mají velkou hodnotu. Tohle totiž vaše konkurence nedělá. Ztrácí čas přeposíláním e-mailů, telefonováním a pitím zbytečné kávy, aby si řekli, co včera dělali a co mají dělat dneska. Pokecat s kolegy je fajn, ale proč nevyužít jeden sdílený program, kde tohle všechno bude vhodně zaznamenané?

Tyto informace totiž můžete sdílet se svými spolupracovníky a všichni tak máte přístup ke stejným informacím. Nemusíte si vše pracně vysvětlovat nebo posílat e-mailem. Šetříte čas.