Pokročilé filtrování – řetězení filtrů

Filtrování podle jednotlivých polí lze vzájemně kombinovat. Všechny filtry zůstávají aktivní, dokud nestisknete tlačítko Zrušit filtr.

Jak získat e-maily všech grafiků z našeho města, kteří jsou na volné noze, a pozvat je do výběrového řízení?

Řekněme, že chcete ze své databáze vytáhnout všechny grafiky (tedy štítek nebo charakter grafik), kteří jsou na volné noze (tedy právní forma OSVČ) a působí v Brně (tedy město Brno), a poslat jim e-mailem pozvánku na výběrové řízení.

V modulu Partneři v levém sloupci Filtr v sekci Identifikace zadejte do pole Město Brno a vyberte Právní formu OSVČ.

Pak se přesuňte do modulu Kontaktní osoby a klikněte na přepínač Filtrovat podle partnerů. Tímto vyfiltrujete pouze ty kontaktní osoby, které mají OSVČ a sídlo v Brně.

Nyní jim můžete poslat e-mail podle návodu na vytvoření zprávy nebo exportovat tento seznam.
Filtrování grafiků na volné noze
Filtrování grafiků na volné noze

Jak získat telefon na ředitele všech středních škol ve městě?

Jednotlivé instituce (v našem případě školy) ve vaší databázi mohou mít více než jednu kontaktní osobu, např. ředitele, sekretářku, školníka, etc. Může se ale stát, že budete potřebovat kontaktovat pouze třeba jejich ředitele. Tady si ukážeme, jak zařídit, abyste nevolali třeba sekretářkám, ale skutečně pouze ředitelům.

Budeme předpokládat, že máte všechny školy vedené pod právní normou vzdělávací instituce a druhy škole rozlišujete pomocí charakterů nebo štítků (např. škola:střední).

V modulu Partneři v levém sloupci Filtr v sekci Identifikace zadejte do pole Město své město a vyberte právní normu vzdělávací institue a v sekci Ostatní pak vyberte štítek škola:střední. Tím získáte všechny partnery, které jsou středními školami ve vašem městě. (Samozřejmě můžete použít také právní formu.)

Přejděte do modulu Kontaktní osoby a zaškrtněte přepínač Filtrovat podle partnerů. Tím zobrazíte pouze osoby, které jsou nějak spjaty se středními školami ve vašem městě. Abyste seznam omezili pouze na ředitele těchto škol, zadejte ve filtru do pole Role ředitel. Tím získáte pouze ředitele daných škol. Předpokladem je, že máte aktivní roli ředitel a osoby máte takto označené.

Nyní jim můžete poslat e-mail podle návodu na vytvoření zprávy nebo exportovat tento seznam.

Jak si udělat představu o pracovním výkonu svých zaměstnanců

Kolikrát Ott školil?
Kolikrát Ott školil?

Výkon zaměstnanců se projevuje na aktivitách a jejich typu. Pokud má někdo např. většinu aktivit Kontrakt:odmítnutý a někdo jiný Kontrakt:dokončený, bude pro vás jednoduché se rozhodnout, kterému z nich prodloužíte smlouvu. Jak to zjistit?

V modulu Aktivity si vyfiltrujte aktivity podle jména osoby, kterou chcete sledovat. Pak si v poli Aktivita vyberte typ aktivity, který chcete vidět, např. Kontrakt:odmítnutý.

Jak si udělat představu o finančních výdajích v projektu

Většina projektů se skládá z několika odlišných částí, u našeho příkladu vývoje aplikace to může být například psaní textů/dokumentace, programování a grafické práce. Potřebujete-li zjistit, kolik tyto práce vaši firmu stojí, můžete v modulu Peníze, kam jednotlivé výdaje zanášíte, jednoduše vyfiltrovat relevantní výsledky.

Předpokládejme, že pro vás zmíněné práce dělá více partnerů, takže budete muset k filtrování použít štítky, výsledek a účel finančních aktivit.

Pro vyfiltrování výdajů použijte Výsledek např. platba:odchozí. Dále chcete vyfiltrovat konkrétní projekt, ten bude označen účelem ProjektXY:vývoj. Zobrazíte-li si tyto finanční výsledky, uvidíte komplexní seznam věcí, za které jste zaplatili a kolik jste zaplatili.

Realitní makléř – jak efektivně řídit svou agendu

Jako realitní makléř můžete EviKon použít ke správě své agendy. Aktivity lze číslovat, takže budete mít přehled o tom, co má být vaším dalším krokem po té které aktivitě. Využijete k tomu typy aktivit, které si pojmenujete podle činností, které provádíte. Typicky to bude například 0 Poptávka,3 Prohlídka:dohodnutá, 5 Prohlídka:provedená, 10 Podpis smlouvy, 7 Už se neozvali etc. Abyste měli přehled o tom, co musíte udělat a kdy, využívejte pole Další krok, do něj můžete například vyplnit, že po provedené prohlídce následuje podpis smlouvy. Stává-li se vám, že máte tendenci na své úkoly zapomínat, řešením jsou Připomínky. Ta jednak způsobí, že vám EviKon pošle e-mail, a jednak podle nich můžete pohodlně filtrovat aktivity, které vyžadují v následujících např. 48 hodinách vaši pozornost.